Виконання судових рішень – «Ахіллесова п’ята» українського судочинства. Ця проблема актуальна для нашої країни ще ж моменту набуття незалежності. Після того, як почав працювати інститут приватних виконавців ситуація поступово почала змінюватись на краще. Тому, щоби рішення суду було виконане швидко і якісно, варто одразу після його отримання визначитись з виконавцем. Цю кропітку роботу можна доручити як державним, так і приватним виконавцям. На користь останніх свідчить багато факторів.

Передовсім, закон надає фізичній чи юридичній особі можливість самостійно обирати виконавця серед тих, про кого внесено відомості до Єдиного реєстру приватних виконавців України. Цей реєстр легко знайти на сайті Міністерства юстиції. Доступ до нього безоплатний і цілодобовий. Не існує жодних обмежень щодо пошуку, перегляду, копіювання та друку інформації. Тобто для вивчення інформації про приватного виконавця не доведеться додатково завантажувати спеціальні програми.

Головне – висока компетентність

Однією з головних переваг приватних виконавців є компетентність. Перед тим як зупинити свій вибір на тому чи іншому спеціалістові, варто уважно вивчити його біографію. Адже головний аргумент на користь обраного фахівця – ділова репутація, яка здобувається довгими роками.

Звісно, вимоги до приватних виконавців значно суворіші, ніж до державних. В законі зазначено наступне: державним виконавцем може стати громадянин України у якого є вища юридична освіта не нижче другого рівня, претендент повинен володіти державною мовою та своїми особистими й діловими якостями здійснювати повноваження державного виконавця.

Натомість вимоги до охочих представляти спільноту приватних виконавців значно суворіші. Крім вимог, які висувають до державних виконавців, приватним може стати лише той, кому виповнилось 25 років також він повинен мати стаж роботи в галузі права, після отримання відповідного диплому, не менше двох років. Водночас, приватний виконавець зобов’язаний успішно скласти кваліфікаційний іспит, який відбувається в режимі автоматизованого анонімного тестування. Потім приватний виконавець має повідомити Міністерство юстиції про початок своєї діяльності, оскільки почати працювати він зможе лише із дня внесення інформації про нього до Єдиного реєстру приватних виконавців України.

Як вже зазначалось, приватний виконавець повинен щонайменше 2 роки пропрацювати в юридичній сфері. Тобто раніше він міг обіймати посаду державного виконавця, нотаріуса, арбітражного керуючого, адвоката, прокурора. Відгуки колишніх клієнтів легко можна знайти в Інтернеті на різних форумах. Саме вони допоможуть скласти правильне загальне враження.

Вмотивовані на досягнення результату

Обираючи приватного виконавця, варто пам’ятати, що вони більше вмотивовані на доведення судового рішення до логічного завершення, ніж їх колеги державні виконавці.

Власне, якщо хтось із виконавців, як аргумент звернутись саме до нього, називатиме – меншу вартість послуг, необхідно згадати, що робота всіх приватних виконавців обраховується за одним-єдиним алгоритмом. Так, якщо заробітна плата державного виконавця складається з посадового окладу, премії за ранг і надбавки за вислугу років – і все, то приватний виконавець отримує значно кращу винагороду. Вона складається з основної та додаткової. Основна винагорода, залежно від виконавчих дій, що підлягають учиненню у виконавчому провадженні, встановлюється у вигляді: фіксованої суми – у разі виконання рішень немайнового характеру; відсотка суми, що підлягає стягненню, чи вартості майна, яке підлягає передачі за виконавчим документом.

Кабінет міністрів у своїй постанові прописав: приватний виконавець, який забезпечив повне або часткове виконання виконавчого документа майнового характеру одержує винагороду в розмірі 10% стягнутої ним суми або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.

Належна мотивація спонукає приватних виконавців докласти максимум зусиль аби рішення суду досягло своєї кінцевої мети. Тому, не варто обирати першого ліпшого приватного виконавця, оскільки лише фахівці з досвідом зможуть направду швидко і якісно виконати цю складну роботу.

Після того, як приватного виконавця обрано не зайве буде з ним зустрітись та поцікавитись його методикою роботи. Це допоможе скласти думку про фахівця та прийняти остаточне рішення.

Залишити відповідь